Lifelong Learning Programme

This project has been funded with support from the European Commission.
This material reflects the views only of the author, and the Commission cannot be held responsible for any use which may be made of the information contained therein

Also available in:

"I Am Not Scared" Project

Homepage > Database > Good Practies List > Good Practice Form

Database

TITLE OF GOOD PRACTICE:

„Big Brothers Big Sisters“ programa

KEYWORDS:

prevencinė ir intervencinė programa

GOOD PRACTICE TYPOLOGY:

Tarptautinė programa

TARGET GROUPS:

Jaunesniųjų ir vyresniųjų klasių mokiniai, pedagogai, tėvai

WORKING GROUP COORDINATING THE INITIATIVE:

Mokyklinės „Big Brothers Big Sisters" programos savanoriai gali atlikti ypatingą vaidmenį prevenciniame ir intervenciniame darbe savo mokykloje. 9-12 klasių moksleiviai aktyviai dalyvauja bendruomeniniame mokyklos gyvenime, dirba mokyklo

COUNTRY WHERE IT TOOK PLACE:

Lietuva

LANGUAGE OF THE REVIEW:

Lithuanian

DEFINITION OF TARGET GROUP:

Parents, Policy Makers, Teachers, Young People.

DESCRIPTION OF THE GOOD PRACTICE:

„Big Brothers Big Sisters“ programa yra viena seniausių, geriausiai žinomų ir efektyviausių programų pasaulyje, skirtų padėti vaikams. Tai unikali programa, kurios sėkmingumą užtikrina stabili vaiko ir savanorio draugystė, specialus savanorių paruošimas ir profesionali vaiko ir savanorio draugystės priežiūra.
Būna, kad vaikams reikia juos išklausančio, suprantančio, palaikančio ir išmokančio, kaip elgtis įvairiose gyvenimiškose situacijose, žmogaus. „Big Brothers Big Sisters“ programoje tokiu žmogumi tampa programos savanoriai - Didieji Draugai.

Programos esmė - profesionaliai prižiūrima suaugusio ir 7-14 metų vaiko draugystė, kuri padeda vaikui sustiprėti, labiau pasitikėti savimi, bendrauti su kitais draugiškai, išmokti pasirūpinti savimi ir šalia esančiais.

RESULTS:

Vyresnių klasių moksleiviai savanoriai yra teigiamas pavyzdys jaunesniesiems moksleiviams, parama ir informacijos šaltinis. Jie padeda susigaudyti ir suprasti mokymosi programos dalykus, palaikyti santykius, teisingai pasirinkti draugus, pakelia jaunesniųjų pasitikėjimą savimi ir savęs vertinimą.

COMMENT:

Į Lietuvą „Big Brothers Big Sisters“ programa atkeliavo 1995 metais. Lietuvoje šią programą inicijavo Atviros Lietuvos Fondas. Paramos vaikams centras pradėjo ją vykdyti Vilniuje.

Ši programa turi remėjus, tai:
* TEO LT, AB;
* Vilniaus savivaldybė;
* Lietuvos Respublikos gyventojai, skyrę 2% nuo savo pajamų mokesčio.

NAME OF COMPILER:

Vida Drąsutė

NAME OF INSTITUTION:

KTU

ROLE:

Projekto "I am not scared" vadovė

I Am Not Scared Project
Copyright 2024 - This project has been funded with support from the European Commission

Webmaster: Pinzani.it