Lifelong Learning Programme

This project has been funded with support from the European Commission.
This material reflects the views only of the author, and the Commission cannot be held responsible for any use which may be made of the information contained therein

Also available in:

"I Am Not Scared" Project

Homepage > Database > Good Practies List > Good Practice Form

Database

TITLE OF GOOD PRACTICE:

Programa "Saugesnis Internetas"

KEYWORDS:

vaikai, saugumas, internetas

GOOD PRACTICE TYPOLOGY:

Transnational Project

TARGET GROUPS:

Vaikai, tėvai ir visi kiti, kuriems rūpi vaikų gerovė.

WORKING GROUP COORDINATING THE INITIATIVE:

Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba

COUNTRY WHERE IT TOOK PLACE:

Lietuva

LANGUAGE OF THE REVIEW:

Lithuanian

DEFINITION OF TARGET GROUP:

Parents, Young People.

DESCRIPTION OF THE GOOD PRACTICE:

„Saugesnis internetas“ – tai Europos Komisijos (EK) Informacinės visuomenės direktorato programa, nuo 1999 metų vykdoma visose ES šalyse. Programos tikslai – skatinti saugesnį, ypač vaikų, naudojimąsi internetu ir naujomis jo technologijomis bei apsaugoti vaikus, kovojant su neteisėtu ir žalingu interneto turiniu bei elgesiu.
2011-2012 m. Lietuvoje vykdomas projektas ,,Saugesnis Internetas LT SIC“ (,,Safer Internet LT SIC“). Projekto tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į žalingą informaciją ir elgesį internete; skatinti saugesnį, ypač vaikų, naudojimąsi internetu ir naujomis jo technologijomis; suteikti visuomenei galimybę anonimiškai pranešti apie neteisėtą ar žalingą interneto turinį bei teikti pagalbą vaikams, susidūrusiems su kibernetinėmis patyčiomis (ang. cyberbullying), seksualiniu viliojimu (angl. grooming), žalingu turiniu ir kita nemalonia ar bauginančia patirtimi naudojantis interneto technologijomis.

RESULTS:

- Saugesnio interneto informavimo centro funkcijų vykdymas – tai visuomenės švietimas saugaus interneto klausimais (vykdo ITC ir RRT).
- „Karštosios linijos“ funkcijų vykdymas (vykdo RRT). Interneto svetainėje paspaudę nuorodą http://www.draugiskasinternetas.lt/lt/misc/report_form bet kada galite pranešti apie Jūsų pastebėtą neteisėtą ar žalingą informaciją internete, kuri bus patikrinama ir perduodama atsakingoms institucijoms.
- „Pagalbos linijos“ funkcijų vykdymas (nuo 2011 m. liepos mėn.). ,,Pagalbos linijos” koordinatorius – RRT, pagalbą saugesnio interneto klausimais teiks VšĮ ,,Vaikų linija“. Skambinant daugelyje Europos šalių veikiančiu vienodu nemokamu pagalbos vaikams telefono numeriu 116111 bus teikiama pagalba vaikams, internete susidūrusiems su tokiais pavojais kaip viliojimas, patyčios, priekabiavimas, žalingas turinys, ar kita nemalonia ar bauginančia patirtimi naudojantis interneto technologijomi.

INDICATORS:

Definition of bullying or cyberbullying.

NAME OF COMPILER:

Rūta Kukučionytė

NAME OF INSTITUTION:

Kauno technologijos universitetas

ROLE:

Project administrator

I Am Not Scared Project
Copyright 2024 - This project has been funded with support from the European Commission

Webmaster: Pinzani.it