Lifelong Learning Programme

This project has been funded with support from the European Commission.
This material reflects the views only of the author, and the Commission cannot be held responsible for any use which may be made of the information contained therein

Also available in:

"I Am Not Scared" Project

Homepage > Database > Good Practies List > Good Practice Form

Database

TITLE OF GOOD PRACTICE:

Programa „Antras žingsnis“ (Second Step Programme)

KEYWORDS:

mokytojų mokymai, patyčių prevencija, inovatyvūs mokymo metodai, smurtas

GOOD PRACTICE TYPOLOGY:

Specializuota programa

TARGET GROUPS:

Mokytojai, mokiniai, mokinių tėvai

WORKING GROUP COORDINATING THE INITIATIVE:

Paramos vaikams centras

COUNTRY WHERE IT TOOK PLACE:

Lietuva

LANGUAGE OF THE REVIEW:

Lithuanian

DEFINITION OF TARGET GROUP:

Parents, Teachers, Young People.

DESCRIPTION OF THE GOOD PRACTICE:

Programa „Antras žingsnis“ Lietuvoje pradėta vykdyti 1999, o 2008 m. jau įsijungę buvo 89 institucijos visoje Lietuvoje.
Programa „ Antras žingsnis“ – tai socialinius – emocinius įgūdžius ugdanti bei stiprinanti programa. Jos esmė - mažinti vaikų agresyvų elgesį, išmokyti vaikus susitvarkyti su savo jausmais, atsispirti impulsyviam elgesiui, išspręsti konfliktus, išspręsti problemas ir suprasti savo elgesio pasekmes. Nuo šios programos įgyvendinimo pradžios mokytojai, savo klasėse dirbę su „ Antrojo žingsnio“ programa, pateikė įvairių atsiliepimų, patvirtinančių programos ilgalaikį veiksmingumą.

RESULTS:

Pasak mokytojų, vaikai išmoko būti laisvesni, nebijoti reikšti savo nuomonę, surasti daugiau ir įvairesnių sprendimų, išmoko reikšti savo jausmus žodžiu, o ne muštynėmis, sumažėjo agresyvių konfliktų sprendimo variantų, be to, vaikai, dalyvaujantys programoje, gebėjo labiau sukaupti dėmesį, pradėjo geriau mokytis. Jau šiandien yra patvirtinta specialistų, kad yra tiesioginis ryšys tarp vaikų socialinių – emocinių įgūdžių bei pasiekimų moksle.

Programos vykdymui naudojama medžiaga. Tai didelės, A3 formato kortos, kurių vienoje pusėje yra tekstas, reikalingas mokytojui, o kitoje – fotografija. Pirmoje klasėje naudojamos 26 kortos, antroje – 22 kortos, trečioje – 18 kortų ir 4 klasėje - 26 kortos. Pagal kortose pateiktą tekstą mokytojas veda pamokėlę, kuri vyksta 30 - 40 minučių, priklausomai nuo klasės.
Į mokytojo paketą įeina video juosta arba DVD, kurioje pateikiamos 5 vaizdinės pamokėlės dalys , taip pat trys plakatai, būtini mokantis tvarkytis su savo jausmais ir spręsti problemas. Tai yra plakatai: „ Nusiraminimas“, “Ką daryti, kai esi piktas“ ir „ Kaip spręsti problemas“.
Būtinų gyvenimui socialinių bei emocinių įgūdžių vaikai mokomi, modeliuojant gyvenimiškas situacijas, kartojant išmoktus įgūdžius bei teigiamai pastiprinant naujų įgūdžių išmokimą.

INDICATORS:

Classroom management, Teacher training.

EVALUATION:

Kalbant apie pagalbą mokytojams, tai ši programa yra labai geras įrankis mokytojui, nes programa įdomi, pritaikyta vaikui – įvairios veiklos formos, ją lengva naudoti pamokoje. Mokytojų, dirbusių su šia programa atsiliepimai labai teigiami, taip pat ir mokiniai gerai jautėsi klasėje, išmoko kontroliuoti savo emocijas, tėvai pajuto naudą, matydami rezultatą kaip elgiasi vaikai.

Su programos medžiaga turi teisę dirbti tik mokantis klasę mokytojas, kuris dalyvavo specialiuose 24 valandų „ Antrojo žingsnio“ programos mokymuose ir kuris gavo tai patvirtinantį pažymėjimą.

Atsiliepimai puslapyje:
http://lt.pvc.lt/page.php?id=104&e=78&c=5
pages

NAME OF COMPILER:

Vida Drąsutė

NAME OF INSTITUTION:

Kauno technologijos universitetas

ROLE:

Projekto "I am not scared" vadovė

I Am Not Scared Project
Copyright 2024 - This project has been funded with support from the European Commission

Webmaster: Pinzani.it