Lifelong Learning Programme

This project has been funded with support from the European Commission.
This material reflects the views only of the author, and the Commission cannot be held responsible for any use which may be made of the information contained therein

Also available in:

"I Am Not Scared" Project

Homepage > Database > Good Practies List > Good Practice Form

Database

TITLE OF GOOD PRACTICE:

Savaitė BE PATYČIŲ

KEYWORDS:

savaitė be patyčių, patyčių prevencija mokyklose

GOOD PRACTICE TYPOLOGY:

Valstybinė akcija

TARGET GROUPS:

Mokiniai, mokytojai, mokyklų vadovybė, socialiniai darbuotojai, sprendimų priėmėjai, ŠMM atstovai ir daugelio kitų institucijų darbuotojai.
Viso dalyvaus daugiau kaip 1000 institucijų

WORKING GROUP COORDINATING THE INITIATIVE:

Iniciatyvos "Savaitė BE PATYČIŲ" organizatoriai ir partneriai: VšĮ "Vaikų linija", VšĮ "Paramos vaikams centras", VšĮ "Vaiko labui", LR Švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos vaikų ir jaunimo centras, Vaiko te

COUNTRY WHERE IT TOOK PLACE:

Lietuva

LANGUAGE OF THE REVIEW:

Lithuanian

DESCRIPTION OF THE GOOD PRACTICE:

Vaikų linijos inicijuota "Savaitė BE PATYČIŲ" vyksianti kovo 21-27 (2011) dienomis skirta didinti visuomenės sąmoningumui apie patyčių problemą ir skatinti pagarbų bei draugišką bendravimą. Savaitės metu siekiama sutelkti visus galinčius prisidėti prie patyčių problemos sprendimo - mokyklas ir kitas ugdymo įstaigas, mokytojus, tėvus, mokinius, politikus, mokslininkus, specialistus, žiniasklaidą visiems kartu ieškoti priemonių, kurios užtikrintų saugią ir gerbiančią mokymosi aplinką.

Dainavos Jaunimo centre organizuojami renginiai, diskusijos, atviri filmų peržiūrų vakarai tarsi ,,įgarsins“ vaikų dažnai neišsakytas, nutylėtas problemas, už kurių sprendimą privalo būti atsakingas kiekvienas iš mūsų. Tikimės, kad „Savaitė BE PATYČIŲ“ sudomins visus, kurie neabejingi vaikų ir jaunimo problemoms bei paskatins prisidėti prie saugios, draugiškos, tolerantiškos aplinkos kūrimo.
Kovo 21 dieną akcija "Savaitė BE PATYČIŲ" startuos Švietimo ir mokslo ministerijoje, kur 15 val. rengiama apskrito stalo diskusija, kurioje dalyvaus įvairių šalių ambasadoriai, Lietuvos Respublikos Prezidentūros, valstybinių institucijų, nevyriausybinių organizacijų, verslo atstovai ir kiti, norintys prisidėti prie saugesnės mokyklos kūrimo. Diskusijos metu planuojama apžvelgti 2010 m. pasirašyto memorandumo "Vaikystė be patyčių" nuveiktus darbus, aptarti ateities perspektyvas ir reikalingas permainas kuriant draugiškus tarpusavio santykius mokykloje.

Visą savaitė sostinės Lietuvos vaikų ir jaunimo centre vyks nemokamos paskaitos apie patyčias ir su patyčiomis susijusiomis problemomis, organizuojami renginiai skirti akcijai. Sostinės kino centras "Skalvija" kasdien 12 val. kvies į nemokamą filmą apie patyčias, po renginio – filmo aptarimai ir diskusijos su psichologais.

TEObuse įsikūrusi "Saugesnio interneto akademija" kovo mėnesį aplankys Panevėžį, Mažeikius ir Telšius. Akcijos organizatoriai dalins informacinius lankstinukus su naudingomis nuorodomis, kur galima kreiptis pagalbos, kai vaikai patiria patyčias ar jas vykdo, apie grėsmes internete ir virtualias patyčias.

RESULTS:

Prie "Savaitės BE PATYČIŲ" prisijungė apie tūkstantį ugdymo įstaigų ir kitų organizacijų visoje Lietuvoje. Kiekviena įstaiga planuoja įvairius renginius savaitės metu, su kuriais galima susipažinti Vaikų linijos interneto svetainėje www.bepatyciu.lt .

Ryšių reguliavimo tarnyba, prisidėjusi prie akcijos "Savaitė BE PATYČIŲ", įgyvendina Europos Komisijos Saugesnio interneto projektą ir pradeda bendradarbiauti su Vaikų linija. Nuo 2011 m. liepos mėn. Vaikų linija pradės vykdyti Saugesnio interneto pagalbos linijos funkcijas. Į Vaikų liniją telefonu ir internetu galės kreiptis vaikai, susidūrę ar norintys pasitarti dėl įvairių grėsmių internete, pavyzdžiui, elektroninių patyčių, viliojimo internete, nelegalaus turinio ir pan. Savaitės BE PATYČIŲ metu bus išplatinta pirminė informaciją apie bendradarbiavimą.

INDICATORS:

Whole-school anti-bullying policy, School conferences, Information for parents.

REFERENCES TO OTHER EVALUATION:

www.vaikulinija.lt

www.bepatyciu.lt

NAME OF COMPILER:

Vida Drąsutė

NAME OF INSTITUTION:

KTU

ROLE:

Projekto vadovė

I Am Not Scared Project
Copyright 2024 - This project has been funded with support from the European Commission

Webmaster: Pinzani.it