Lifelong Learning Programme

This project has been funded with support from the European Commission.
This material reflects the views only of the author, and the Commission cannot be held responsible for any use which may be made of the information contained therein

Also available in:

"I Am Not Scared" Project

Homepage > Database > Publication List

Database

TITLE OF DOCUMENT:

„Kodėl vaikai tyčiojasi“

NAME OF AUTHOR(S):

Svajūnė Marcinkevičienė

NAME OF PUBLISHER:

Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija Nemokamas žurnalas „Penktokas“

LANGUAGE OF DOCUMENT:

Lithuanian

LANGUAGE OF THE REVIEW:

Lithuanian

KEYWORDS:

Patyčios, mokykla, vaikai, pasekmės

DOCUMENT TYPOLOGY:

Newspaper / Magazine article

TARGET GROUP OF PUBLICATION:

Parents.

SIZE OF THE PUBLICATION:

1 - 20 pages

DESCRIPTION OF CONTENTS:

Šiame straipsnyje patyčios atskleidžiamos, kaip viena iš dažniausiai pasitaikančių nenoro eiti į mokyklą priežasčių. Tėvai raginami į vaikų patyčias žiūrėti rimtai ir šią problemą pastebėti vos jai užsimezgus, o ne tada kai keisti kažką būna jau vėlu, ar pernelyg skausminga. Autorius teigia, jog vaikas neturi pats vienas ieškoti sprendimo iš šios situacijos kelių. Tėvai skatinami asmeniniu pavyzdžiu mokyti vaikus neagresyvaus elgesio bei užjausti kitus žmones. Tėvai informuojami, kodėl vaikai dažnai nepasakoja apie patirtas patyčias bei įvardijamos „skundimo kultūros“ pasekmės. Tėvai raginami skatinti vaikus pasipasakoti, gilesniam supratimui, autorius perkelia vaikų elgesį į suaugusiųjų gyvenimą, taip paryškindamas vaikystėje suformuotas vaiko tylėjimo pasekmes. Taip pat tėvai supažindinami su galimybe prisidėti prie saugios mokyklos kūrimo.

REVIEWER’S COMMENTS ON THE DOCUMENT:

Patyčių problemos sprendimas labai priklauso, nuo to, kiek atskirų mokyklos bendruomenės grupių įtraukiamos į jų sprendimą. Į bet kokios problemos sprendimą sunkiausiai mokyklai sekasi įtraukti tėvus. Būtent dėl to pasirinkome straipsnį apie tėvų indėlį ir svarbą patyčių prevencijoje.
Straipsnyje pasirodė svarbu:
• Tėvai raginami reaguoti net į mažiausią įtarimą, kad iš jų vaiko yra tyčiojamasi.
• Parodoma asmeninio tėvų pavyzdžio svarba ir perspektyva po daugelio metų.
• Dažnai tėvai nesuvokia, kodėl vaikai nepasakoja apie patyčias. Čia aiškiai išdėstytos priežastys, jos gana paprastos, lengvai suvokiamos ir koreguojamos.
• Kertiniai akmenys patyčių reiškinio sprendime tai mokymas ir skatinimas vaikus pasipasakoti, bei mito „skųstis negražu“ įveikimas. Šie dalykai atrodo gana paprasti, tačiau juos įgyvendinti reikia didelių tėvų, mokyklos darbuotojų ir visos visuomenės pastangų, bei laiko.
• Akcentuojama, jog ir patys tėvai asmeniškai gali prisidėti prie kiekvienos mokyklos patyčių sprendimo prevencijos ir tai išdėstoma aiškiais ir konkrečiais punktais, o ne abstrakcijomis.
• Visos straipsnyje paliestos sritys tinka ir mokytojui, dalyvaujant patyčių prevencijoje. Svarbus yra vienodas mokyklos darbuotojų ir tėvų požiūris bei reakcija į patyčias, kol kas tai dažniausiai mokyklos darbo baras, bet ne tėvų. Tėvai dažniausiai tai stebi ir vertina iš tolo.

PDF OF THE PUBLICATION:

17 Kodel vaikai tyciojasi.pdf

NAME OF THE REVIEWING ORGANISATION:

Šiaulių „Rasos“ pagrindinė mokykla

I Am Not Scared Project
Copyright 2024 - This project has been funded with support from the European Commission

Webmaster: Pinzani.it